Archive for Полякова Олена

Безплатний додаток “Бібліотека для всіх”, який працює без інтернету

Онлайн-бібліотека “Library fo All” містить книги українською мовою для початкової школи. Тематика книжок має охопити широкий спектр інтересів, щоб виховувати в дітей любов до читання.Безкоштовно завантажити додаток можна за посиланням. Він може працювати в автономному режимі.

АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІВ

Нормативні документи
Закон України «Про освіту» (ст. 50)

Закон України «Про повну загальну середню освіту» (ст.48)

Закон України «Про дошкільну освіту» (ст.32)

Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ (ст. 13) 

Лист МОН України № 1/12392-22 від 21.10.22 року «Про атестацію та підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти у період воєнного стану в Україні»

Постанова Кабінету Міністрів України  № 1109 від 23.12.2015 «Про затвердження переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників» (зі змінами)

Постанова Кабінету Міністрів України  № 800 від 21.08.2019  «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» (зі змінами).

Лист МОН України №1-3454-22 від 15.03.2022 «Про перенесення атестації педагогічних працівників у 2022 році 

Поради фахівців
Атестація вчителів: що врахувати

КОЛОСОК ДЛЯ ЗСУ

Про організацію благодійного конкурсу-марафону „КОЛОСОК для ЗСУ”

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

МОН України від 21.07.2022 № 654 Про результати 4-го (підсумкового) етапу XXII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Формувальне оцінювання: про його інструменти та користь від педагогині з Канади

Формувальне оцінювання – це про покращення якості викладання та підвищення ефективності освітнього процесу. За допомогою нього вчитель може оцінити не лише академічні результати, а й дослідити індивідуальні особливості дітей. Усе просто: для того, щоби процес був результативним, варто опанувати інструменти та методи формувального оцінювання.

Учні 4 класів пройдуть ДПА з двох предметів

Міністерством освіти і науки затверджений перелік навчальних предметів, із яких у 2022/23 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття початкової освіти.

Цього навчального року випускники 4 класів пройдуть ДПА з двох предметів – української мови та математики.

Під час ДПА з української мови буде проведено оцінювання результатів з мови та читання.

Учні, які навчаються у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу, за заявою батьків зможуть скласти іспит зі знання мови національної меншини або мови корінного народу.

Усі іспити будуть проведені в закладі освіти в письмовій формі.

МЕТОДИЧНИЙ КЕЙС ДО НОВОГО 2022/2023 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Закон України «Про освіту» (№ 2145-VIII, від 05.09.2017)

Закон України «Про повну загальну середню освіту» (№463-IX від 16.01.2020)
Державний стандарт початкової освіти

Оновлені навчальні програми для 1-4 класів (Наказ Міністерства освіти і науки України від 12.08.2022 № 743-22)

Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти

Наказ  МОН України від 20.02.2002 № 128 «Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах

Лист МОН України від 19.08.2022 р. №1/9530-22 «Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в школах у 2022/2023 навчальному році»

Додаток  до листа МОН України від 19.08.2022 р. №1/9530-22 «Структура 2022/2023 навчального року. Форми організації освітнього процесу. Наповнюваність класів. Поділ класів на групи»

Додаток  до листа МОН України від 19.08.2022 р. №1/9530-22 «Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році: початкова освіта»

Особливості організації 2022/23 навчального року

Методичні рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 13.07.2021 № 813

Стратегія національно-патріотичного виховання №286/2019 від 18 травня 2019 року

Лист МОН України № 1/9105-22 від 10.08.2022 р. «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н. р.»

Перший урок в 2022-2023 навчальному році. Методичні рекомендації для вчителів початкових класів до проведення першого уроку в 2022-2023 навчальному році

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ І ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ В УЧНІВ 1-4 КЛАСІВ
Конституція України
Стратегія національно-патріотичного виховання №286/2019 від 18 травня 2019 року
Наказ МОН України від 06.06.2022 № 527 «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641»
Абетка з безпеки школяра середньої школи
Посібник.  У разі надзвичайної ситуації або війни

ДБАЄМО ПРО БЕЗПЕКУ

Перший урок у школах присвятять темі безпеки
Лист МОН України № 1/7707-22 від 11.07.2022 р. «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах воєнного стану»ДСЯО: Безпечне освітнє середовище: нові виміри безпеки
Безпечне освітнє середовище: як діяти вчителям під час занять при оголошенні сигналу «повітряна тривога»?
У разі надзвичайної ситуації або війни. Практичні поради
Чому Ізраїль обрав очне навчання під час війни та що з цього досвіду може перейняти Україна?

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ

Втекли від війни – втратили місце у школі? Чи можуть дитину відрахувати з української школи без заяви
Учнів не відрахують зі шкіл через обрану форму навчання
Дистанційна, сімейна чи екстернат: яку форму навчання обрати?
Офлайн чи онлайн: як працювати школам з 1 вересня?

 

Розпочалася реєстрація на участь у сертифікації вчителів

З 1-го серпня, розпочалася реєстрація вчителів початкових класів, які хочуть пройти сертифікацію у 2022 році, йдеться на сайті УЦОЯО.

Зареєструватися можна тут. Реєстрація триватиме з 1-го до 8-го серпня.

Якщо під час реєстрації не буде досягнуто загальної граничної кількості учасників, з 9 по 15 серпня проведуть додатковий етап реєстрації. Якщо гранична кількість учасників сформує бланки реєстраційних карток-заяв, реєстрацію припинять достроково. У 2022 році у сертифікації зможуть взяти участь до 2500 вчителів початкових класів з усіх регіонів України.

За матеріалами сайту НУШ (nus.org.ua)

Онлайн-урок в умовах війни: оцінки, домашні завдання, ресурси

Онлайн-урок в умовах війни: який він?

Кожен учитель України стикнувся із запитанням: як навчати дітей під час надзвичайних ситуацій, під час війни? Головна мета дистанційного навчання під час воєнного стану — це психологічна підтримка, спілкування, перемикання уваги дітей.

  • Візьміть за правило: більшість ваших занять мають бути орієнтовані на повторення. Так ви створите ситуацію успіху, адже учні оперуватимуть інформацією, яку вже знають.
  • Негативним оцінкам — ні; об’ємним домашнім завданням — ні. Батьки навряд чи зможуть допомагати дитині та контролювати, наскільки якісно та чи в повному обсязі виконуються завдання. Давайте розвантажимо мам і тат!
  • Не варто із самого початку давати нові теми.
  • Ставтесь до розсіяності учнів з розумінням. Як і до своєї! Бути зібраним на 100%, як до 24 лютого, може і не вийти. Це абсолютно нормально.
  • Поговоріть про почуття та емоції дітей у ці часи. Можете розповісти про базові потреби людини, про те, чому кожен з нас може почуватися так чи інакше, що робити з такими незвичними, неприємними станами.
  • Підтримуйте гігієну користування гаджетами. Наприклад, якщо у вас 4 онлайн-заняття по 30 хвилин на день разом з дітьми, зробіть усе, щоб діти під час перерви відходили від планшетів, телефонів і ПК. Для цього можете навіть вимикати конференцію, щоб ніхто в ній не засиджувався, не переписувався. У Zoom можете вимкнути мікрофони й чати. Натомість організовуйте дітям челенджі — зробити зарядку, подихати, знайти на клумбі біля дому красиву квітку та пригадати її назву.

Як дозувати навчальне навантаження?

Транслюйте дітям свій оптимізм і впевненість: «Любі учні, ми все з вами встигнемо опрацювати».

  • Найкращий варіант — дотримуватись адекватних навчальних навантажень.
  • Даємо мозку крок за кроком відновити можливість приймати більше навантаження.
  • Після низки важких переживань у всіх нас пізнавальні процеси і свідомість дещо пригальмовані. Це обумовлено тим, що була і залишається загроза життю.
  • Створюйте ситуації успіху та позитивну мотивацію.

Структура онлайн-уроку

За матеріалами сайту https://osvitoria.media/

Онлайн-курс про здорове харчування учнів 1–4 класів

Зʼявився онлайн-курс про здорове харчування учнів 1–4 класів | Нова українська школа ЮНІСЕФ та EdEra запустили онлайн-курс “Основи здорового харчування для учнів 1–4 класів”.

Курс безплатно доступний за цим посиланням.

“В умовах обмеженого доступу до різноманіття продуктів особливо важливо закласти базові знання про принципи здорового харчування. Діти мають більше рухатися, часто бігаючи в укриття, а коли вони переживають стрес, їхні запаси енергії, отримані з їжею, швидко витрачаються.