Archive for Робота з батьками

Навчання в малих групах для подолання освітніх втрат: що говорять дослідники

Навчання в малих групах – це робота одного вчителя або репетитора із групою, яка складається із двох-п’яти учнів. У британському метадослідженні Teaching and Learning Toolkit науковці з’ясували, що найефективніше спрямовувати зусилля на конкретні теми, набирати групи до шести дітей і зустрічатися три рази на тиждень.   

Робота з невеликою групою дозволяє зосередитися саме на тих учнях, які потребують уваги з певного предмету. Інтенсивне навчання в невеликих групах можна використовувати і до тих, хто відстає, і як загальну стратегію для ефективного засвоєння складних тем.

Наскільки такий підхід ефективний?

За матеріалами сайту НУШ (https://nus.org.ua/news/navchannya-v-malyh-grupah-dlya-podolannya-osvitnih-vtrat-shho-govoryat-doslidnyky/)

Готуємось до 1 класу

storitajmiЯк дітей зараховують у 1 клас. Роз’яснення освітнього обмудсмена
Які медогляди потрібні для вступу в 1 клас. Роз’яснення Нацслужби здоров’я

Адаптація дитини до шкільного навчання: лайфхаки для вчителів і батьків

Методичні рекомендації щодо адаптаційного періоду для учнів першого класу. Додаток до наказу МОН України в і д 20.08.2018 № 923
Адаптація дитини до школи: поради експертів
Адаптація до Нової української школи: як батькам і вчителям допомогти дитині
Нова українська школа: порадник для вчителя / Під заг. ред. Бібік Н. М. — К.: ТОВ «Видавничий дім «Плеяди», 2017. — 206 с.
Легко і просто в першому класі: як адаптувати дитину до школи
6 навичок, які не розвинені у сучасних першокласників
Топ-10 неочевидних навичок, які повинна освоїти дитина перед першим класом
Тест Банкова: Як самостійно перевірити, чи готова дитина до школи. Перевірка на ступінь психосоціальної зрілості
Відсутність мотивації до навчання: 10 помилок батьків
Батьківські збори в 1 класі на тему «Адаптація першокласників»
6 правил батькам майбутнього першокласника
Поради психолога. Робимо життя. Адаптація першокласників

Оцінки з брехнею та провокування списування. Як виховувати доброчесність у школі

З академічною доброчесністю в школах України не все так погано, як здається. Попри все, суспільство готове до доброчесності.

Натомість, кожна людина й кожна сім’я може починати із себе. Наприклад, розповідати дитині змалку, що всі слова та інформація в інтернеті чи в книжці мають автора, а щоби щось оцінити, треба вкласти свої сили. Це – перші кроки до створення доброчесного суспільства.

ЩО ТАКЕ АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ

Відкрита терапевтична група “Педагогічно-батьківські посиденьки за корисним перекусом”

9711__3Викладачів і батьків запрошують на безплатні регулярні зустрічі.
Як обрати школу для дитини, побудувати гарні взаємини з класним керівником, чого чекати від батьківських зборів, що робити у батьківському комітеті – ці та багато інших запитань батьки зможуть поставити педагогам.
І навпаки: вчителі зможуть відкрито спитати, як боротися з дитячою неслухняністю на уроках і перервах, що цікавить їхніх учнів у вільний домашній час, а ще розкажуть, чому не потрібно робити домашку замість дитини.
Заняття тривалістю 1 година 30 хвилин відбуватимуться щотижня.
Зустрічі вестиме менторка Тетяна Гніда. Більше про групи можна дізнатись тут.
Зареєструватись можна за цим посиланням.

Дистанційне спілкування з батьками, гігієна та екстернат для окремих учнів – рекомендації МОН школам

YAk-rozpovisty-uchnyam-zvidky-braty-informatsiyi-dyvitsya-posibnyk-z-mediagramotnostiМіністерство освіти й науки України (МОН) надало рекомендації щодо безпечної роботи шкіл в новому навчальному році.

З 1 вересня у школах необхідно дотримуватись соціального дистанціювання і правил гігієни, педагогам варто спілкуватись із батьками переважно дистанційно, а учням із захворюваннями дихальної та імунної систем рекомендовано вчитись дистанційно або на екстернаті.

Навчання вдома: практичні поради для батьків від психологині Світлани Ройз

Як у період тривог заспокоїти своїх дітей, а також зробити так, щоб удома вони не закинули навчання і водночас не відчували себе напружено? Про це “Новій українській школі” розповіла сімейна і дитяча психологиня Світлана Ройз.
У початковій школі мотивація до навчання – виключно зовнішня. Малюк вчиться заради задоволення, фану, заохочення. Треба також розуміти, що в дитини вже є невеликий, але досвід навчання. У першокласників його ще нема, але в 2-3 класах він уже напрацьовується.

Пам’ятка для батьків про інклюзію: на що мають право та як подати документи на навчання (ІНФОГРАФІКА)

bb71c07233b21a95ec000c616ce325a11-340x160[1]Що робити батькам, аби відкрити інклюзивний клас і на що вони мають право? Запитання про це постійно отримує редакція “Нової української школи”. Тож ми вирішили створити інфографіку із відповідями. Зберігайте і використовуйте.

Двадцять порад батькам про те, як виховати успішних дітей

Bye Mom!Лоіс Брайденбек, вчителька з Америки з 54 роками досвіду викладання у школі розповіла, на що батькам слід звернути увагу, готуючи дітей до майбутнього.
“Нова українська школа” публікує поради, записані на зустрічі, яку організувала Atlantic School у Києві.

Як учителям і батькам зробити щось разом. Метод фасилітації

hqdefaultЯк перетворити шкільне життя у співпрацю між усіма його учасниками? Як досягти того, щоб усі робили щось із задоволенням, а не тому, що їм делегували певний обов’язок?
У цьому може допомогти метод фасилітації. Як це робити, продемонструвала фасилітаторка Зоя Зінов’єва під час міні-EdCamp у селі Рокосово на Закарпатті.

В Україні затвердили новий порядок зарахування дітей до школи (ДОКУМЕНТ)

24139_w_647Міністерство освіти та Міністерство юстиції узгодили порядок зарахування дітей до школи.
У Мін’юсті підписано порядок зарахування учнів до 1 класу. “Отож для вступу до школи першачків не змушуватимуть проходити будь-які конкурси на перевірку знань. Всі матимуть гарантований доступ до освіти якнайближче до місця проживання. Це – один з важливих принципів реформи освіти”, – йдеться у повідомленні.
Документ набуде чинності 8 травня після публікації в “Офіційному віснику України”.