Archive for editor

Формувальне оцінювання: приклади форм, які заповнюють фінські вчителі, діти та їхні батьки

Як  проводити формувальне оцінювання? Не загальними, а конкретними рекомендаціями поділилися фінські експертки  у межах серії вебінарів від Фінського проєкту реформи української школи “Навчаємось разом” + проєкту ЄС і Команди підтримки реформ.

Зокрема, вони запропонували низку форм, які протягом навчального року заповнюють учитель, дитина й батьки для планування і проведення формувального оцінювання. 

Як зробити онлайн-навчання цікавим та ефективним

dystanczijne-navchannya-karantyn-osvita-624x371Як зробити онлайн-урок цікавим? Чому майбутнє з змішаним навчанням? Як має різнитись онлайн-навчання для дітей різного віку?  Що дає вчителю для онлайн-навчання знання англійської? Які є інструменти та методики для онлайн-освіти і як оцінювати та персоналізувати дистанційне навчання?

ОНЛАЙН-НАВЧАННЯ КОНКУРУЄ З ЮТЮБОМ

Згідно з останнім дослідженням, в Україні батьки здебільшого вважають дистанційну форму навчання гіршою за звичайну в класі. Вони вважають, що діти більше втомлюються, мають гірші оцінки та знання. Переконай мене, що насправді така освіта має більше переваг, якщо вона правильно побудована, якщо вчитель володіє методиками дистанційного навчання – а не просто надсилає завдання в месенджер.  Що ви робили, щоби захопити дітей?

Як зробити онлайн-навчання цікавим та ефективним?

Якими мають бути домашні завдання

YAk-vchytelyam-vesty-klasnyj-zhurnal-pid-chas-karantynu-rozyasnennya-MON-e1585059713786Освітній омбудсмен Сергій Горбачов опублікував роз’яснення про те, якими мають бути домашні завдання в школі.

Зокрема, були розглянуті такі теми:

  • обсяг домашніх завдань;
  • зміст домашніх завдань;
  • домашні завдання на вихідні та канікули;
  • готові домашні завдання – добре чи погано;
  • оцінювання домашніх завдань;
  • чи потрібно батькам робити домашнє завдання з дітьми;
  • чому дитина не виконує домашнє завдання;
  • успішність дитини та виконання домашніх завдань;
  • чи є відповідальність батьків за невиконання дітьми домашніх завдань.

Міжнародний день толерантності

завантаження16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.

Антибулінгова програма
Декларація принципів терпимості
До Дня толерантності
Кравчук Л. Формування толерантності у молодших школярів. Дошкільна і початкова освіта : сьогодення і перспективи розвитку : матеріали Всеукр. наук.-практ. Інтернет-конф., 17-18.05.2017 р.
Різноманіття, а не інакшість. Як і коли говорити з дітьми про те, що всі люди – різні
Толерантність – це повага права іншого бути таким, яким він є
Що таке толерантність, або Притча про цвяхи
Як німці вчать дітей толерантності без скандалів
9 вправ, які навчають толерантності

КОЛОСОК Осінній-2021

aflatoun_waving_squareКонкурс «КОЛОСОК Осінній-2021» відбудеться 9 Грудня.

Умови організації та проведення Міжнародного інтерактивного природничого конкурсу «КОЛОСОК» у 2021–2022 Н. Р.

Запитання та матеріали для підготовки до конкурсу «КОЛОСОК Осінній–2021»

Спеціальні теми конкурсу: «Прилади та вимірювання», «Тварини будують», «Сім’я неметалів».

Інформація для координаторів Конкурсу

9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

День української писемності та мови

завантаженняДень української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада вже понад два десятки роки поспіль.

За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі.

Цікаві факти про українську мову

  • Найбільше перекладений літературний твір – «Заповіт» Тараса Шевченка. Його переклали на 147 мов народів світу.
  • Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово «вороги» – «вороженьки».
  • Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера «п»; на неї також починається найбільша кількість слів. Літера «ф» – найменш уживана.
  • Назви всіх дитинчат тварин в українській мові належать до середнього роду.
  • Сучасна українська мова нараховує приблизно 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час.
  • Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?»

Л. Кравчук. День української писемності та мови

10 ідей для онлайн-навчання від українських учителів

5b2a2624cb6e

Ще один сервіс для дистанційного навчання

Classdojo – це сервіс, який допоможе зімітувати шкільне середовище вдома. Він зроблений для кращої комунікації батьків, вчителів та дітей.

Програма розроблена, щоби максимально зацікавити дітей молодшого й середнього шкільного віку. Для кожного учня є анімована аватарка – вона радіє, коли отримує похвалу від учителя, і сумує, коли ставлять негативну оцінку.

Реєстрація проста – у відповідних графах потрібно вказати свої ім’я, електронну пошту та пароль для входу. Після цього можна відразу починати роботу.

ЯК УРІЗНОМАНІТНИТИ ОНЛАЙН-НАВЧАННЯ

Диференційоване навчання: навіщо і як проводити

storitajmiЯк у звичайній школі забезпечити всіх дітей однаковою підтримкою, орієнтуватися на потреби, здібності й зацікавлення кожного?

Про це йдеться в безплатному онлайн-курсі про організацію інклюзивного освітнього середовища “Школа для всіх”, що створений Проєктом “Фінська підтримка реформи української школи” (“Навчаємось разом” + проєкт ЄС) і EdEra за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії.

Практичні поради щодо диференційованого підходу та кооперації від експертів курсу ( докладніше – у самому курсі).

Індивідуальне навчання: кому підходить і як організувати

img_7099Часом життєві обставини вносять серйозні корективи в процес навчання, або й переривають його, проте повна загальна середня освіта в Україні – обов’язкова й гарантується 53-ю статтею Конституції. У яких випадках можна перейти на індивідуальну форму навчання, і що для цього мають зробити батьки дитини та адміністрація навчального закладу?

Індивідуальна форма навчання дає змогу опанувати навчальну програму в особливому, індивідуальному для дитини порядку. Законодавство визначає три різновиди індивідуального навчання:

Серпневий освітній он-лайн форум «Нова українська школа – новий простір освіти»

15645314_564090917115830_1334255240_n25 серпня 2021 року в межах серпневих заходів для педагогів столиці було організовано і проведено вебінар «НУШ: досвід роботи та лайфхаки для вчителя». В онлайн-заході взяли участь 155 учителів початкової школи закладів освіти м. Києва. Провели захід старші викладачки кафедри дошкільної та початкової освіти ІПО Київського університету імені Бориса Грінченка Л. В. Кравчук та О. В. Полякова.

Олена Полякова. Результати пілотування НУШ у початкових класах: найкращі практики впровадження нових підходів до навчання: презентація
Лариса Кравчук. Організація освітнього процесу в початковій школі у 2021/2022 навчальному році: лайфхаки для вчителя: презентація