Archive for Молодому педагогу

7 перевірених способів зацікавити дітей математикою

Математика часто сприймається молодшими школярами як нудний і складний предмет. І вже з початкової школи багато дітей “забувають” вдома книжки та зошити або навіть бояться математики. Причини цього можуть бути різними: від невпевненості у своїх здібностях до негативного (занадто вимогливого, суворого, прискіпливого) ставлення батьків чи вчителів. Тому завдання дорослих – пробудити в учнівства справжню цікавість та захоплення цією наукою, яка структурує мислення й розвиває уяву.

Детальніше

За матеріалами сайту НУШ (nus.org.ua)

Огляд нового Професійного стандарту «Вчитель закладу загальної середньої освіти»

Поговоримо про нові вимоги до професійних компетентностей вчителя

Наказом МОН від 29.08.2024 №1225 затверджено професійний стандарт «Вчитель закладу загальної середньої освіти». Його розроблено на заміну професійного стандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)», затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 23.12.2020 № 2736. Тож ми підготували огляд професійних якостей, необхідних для виконання трудових функцій  вчителя.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Помилки в навчанні математики: коли можуть бути корисними та як їм зарадити

Навчання математики – це процес, який часто супроводжують помилки. Та не варто хвилюватися, адже це природний етап пізнання. Математика вимагає точності, логічного мислення і розуміння складних теорій. А помилки можуть бути не лише перешкодою, але й цінним інструментом для розвитку дітей.

Детальніше

Перевіряємо готовність дитини до школи: що бажано вміти майбутнім першокласникам

У початковій школі дитина починає досліджувати, за якими правилами живе суспільство. Вона вчиться керувати своїми поведінковими реакціями, робити вибір, спілкуватися як з однолітками, так і з іншими дорослими…

З матеріалу для батьків майбутніх першокласників ви дізнаєтеся:

  • що бажано знати та вміти дитині на фізичному, емоційному, соціальному та інтелектуальному рівнях перед першим класом;
  • як батькам не перестаратися, готуючи майбутніх першокласників;
  • як загалом розповідати про школу.

За матеріалами сайту НУШ (nus.org.ua)

Цікава математика: таблиця множення чисел 2–9

Проєкт «Розвиток дитини» пропонує батькам та вчителям початкових класів програму, яка допоможе дитині в невимушеній формі повторити множення чисел 2–5 і вивчити таблицю множення чисел 6–9.

Програма складається з 26 цікавих завдань, які допоможуть дітям 8–9 років потренуватися застосовувати арифметичну дію множення в ігрових ситуаціях.

Програма розрахована на 9–13 днів, причому за день рекомендовано виконувати 2–3 завдання. Виконуючи їх щодня, учні й учениці зможуть вивчити таблицю множення та використовувати набуті знання на практиці.

Безплатний додаток “Бібліотека для всіх”, який працює без інтернету

Онлайн-бібліотека “Library fo All” містить книги українською мовою для початкової школи. Тематика книжок має охопити широкий спектр інтересів, щоб виховувати в дітей любов до читання.Безкоштовно завантажити додаток можна за посиланням. Він може працювати в автономному режимі.

Онлайн-курс про здорове харчування учнів 1–4 класів

Зʼявився онлайн-курс про здорове харчування учнів 1–4 класів | Нова українська школа ЮНІСЕФ та EdEra запустили онлайн-курс “Основи здорового харчування для учнів 1–4 класів”.

Курс безплатно доступний за цим посиланням.

“В умовах обмеженого доступу до різноманіття продуктів особливо важливо закласти базові знання про принципи здорового харчування. Діти мають більше рухатися, часто бігаючи в укриття, а коли вони переживають стрес, їхні запаси енергії, отримані з їжею, швидко витрачаються.

Вчителю-початківцю, керівнику закладу освіти, вчителю-наставнику все про педагогічну інтернатуру
Закон України від 18.03.2020 № 651-XIV «Про повну загальну середню освіту»

Компетентнісний підхід у навчанні: запитання та відповіді для вчителя
Як учителі оцінили результати пілотування НУШ – дослідження

Формувальне оцінювання: приклади форм, які заповнюють фінські вчителі, діти та їхні батьки

Як  проводити формувальне оцінювання? Не загальними, а конкретними рекомендаціями поділилися фінські експертки  у межах серії вебінарів від Фінського проєкту реформи української школи “Навчаємось разом” + проєкту ЄС і Команди підтримки реформ.

Зокрема, вони запропонували низку форм, які протягом навчального року заповнюють учитель, дитина й батьки для планування і проведення формувального оцінювання. 

Диференційоване навчання: навіщо і як проводити

storitajmiЯк у звичайній школі забезпечити всіх дітей однаковою підтримкою, орієнтуватися на потреби, здібності й зацікавлення кожного?

Про це йдеться в безплатному онлайн-курсі про організацію інклюзивного освітнього середовища “Школа для всіх”, що створений Проєктом “Фінська підтримка реформи української школи” (“Навчаємось разом” + проєкт ЄС) і EdEra за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії.

Практичні поради щодо диференційованого підходу та кооперації від експертів курсу ( докладніше – у самому курсі).