Archive for Молодому педагогу

Вчителю-початківцю, керівнику закладу освіти, вчителю-наставнику все про педагогічну інтернатуру
Закон України від 18.03.2020 № 651-XIV «Про повну загальну середню освіту»

Компетентнісний підхід у навчанні: запитання та відповіді для вчителя
Як учителі оцінили результати пілотування НУШ – дослідження

Формувальне оцінювання: приклади форм, які заповнюють фінські вчителі, діти та їхні батьки

Як  проводити формувальне оцінювання? Не загальними, а конкретними рекомендаціями поділилися фінські експертки  у межах серії вебінарів від Фінського проєкту реформи української школи “Навчаємось разом” + проєкту ЄС і Команди підтримки реформ.

Зокрема, вони запропонували низку форм, які протягом навчального року заповнюють учитель, дитина й батьки для планування і проведення формувального оцінювання. 

Диференційоване навчання: навіщо і як проводити

storitajmiЯк у звичайній школі забезпечити всіх дітей однаковою підтримкою, орієнтуватися на потреби, здібності й зацікавлення кожного?

Про це йдеться в безплатному онлайн-курсі про організацію інклюзивного освітнього середовища “Школа для всіх”, що створений Проєктом “Фінська підтримка реформи української школи” (“Навчаємось разом” + проєкт ЄС) і EdEra за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії.

Практичні поради щодо диференційованого підходу та кооперації від експертів курсу ( докладніше – у самому курсі).

Як зрозуміти, чи підручник хороший. ІНФОГРАФІКА

282915Що має бути в підручнику, а чого – ні? Які є проблеми в українських підручниках? Як можна покращити підручники? Дивіться відповіді в інфографіці “Нової української школи” спільно з Фінським проєктом “Навчаємось разом” + проєктом ЄС.

Читайте також “Якими мають бути підручники – поради від фінських експертів” та “Підручники: як перевіряють, які недоліки та що з цим у Фінляндії

Змішане навчання. Як вчителі працюють і офлайн, і онлайн

Під час пандемії популярним стало змішане навчання. Це – методика, за якою учні засвоюють частину матеріалу онлайн і якоюсь мірою самостійно керують своїм часом, а частину – офлайн, у класі. Водночас, це логічно пов’язані між собою компоненти теми. Зрештою, учні отримують цілісний навчальний досвід.
Під час пандемії деяким учителям доводиться працювати і з учнями, які навчаються безпосередньо в класі, і з тими, хто перебувають на самоізоляції й навчаються онлайн.
ЯК ПРОВОДИТИ УРОКИ, ЯКЩО ПЕВНІ КЛАСИ ВДОМА

Як розповісти учням, звідки брати інформацію – дивіться посібник з медіаграмотності

YAk-rozpovisty-uchnyam-zvidky-braty-informatsiyi-dyvitsya-posibnyk-z-mediagramotnostiАкадемія української преси та ГО “Інтерньюз-Україна” підготували навчальний посібник “Освітні практики із запобігання інфодемії, або Як не ізолюватися від правди”.
Про це повідомив портал “Медіаосвіта і медіаграмотність”.

Українські медіаексперти та медіаосвітяни підготували моделі занять із біології, громадянської освіти та історії, медіаграмотності та української мови, щоб вчителі змогли використати їх на своїх уроках. Матеріали мають допомогти школярам підвищити рівень медіаграмотності і споживати інформацію з медіа усвідомлено та через призму наукового знання.

Навчання вдома: практичні поради для батьків від психологині Світлани Ройз

Як у період тривог заспокоїти своїх дітей, а також зробити так, щоб удома вони не закинули навчання і водночас не відчували себе напружено? Про це “Новій українській школі” розповіла сімейна і дитяча психологиня Світлана Ройз.
У початковій школі мотивація до навчання – виключно зовнішня. Малюк вчиться заради задоволення, фану, заохочення. Треба також розуміти, що в дитини вже є невеликий, але досвід навчання. У першокласників його ще нема, але в 2-3 класах він уже напрацьовується.

Моніторинг з математики: чотирикласники найгірше вирішили завдання на міркування

Найважче чотирикласникам розв’язувати завдання на міркування, найлегше  на перевірку знань.

На цьому наголошує в своєму аналізі результатів моніторингу математичної компетентності чотирикласників радник міністерки освіти і науки та член Національної команди експертів з реформування вищої освіти Володимир Бахрушин.

Немає істотних відмінностей в успішності виконання завдань у розрізі змістових категорій (числа й вирази, геометричні фігури й величини, вимірювання, робота з даними). Середня складність завдань для цих категорій перебувала в межах 51–62%.

Як учителю отримати зворотний зв’язок від учнів? Кілька ефективних методик

novyj_risunokЯк учитель може дізнатися, чи учні добре засвоїли навчальний матеріал, чи їм подобаються методи роботи в класах? Запитання “в лоба” працюють не завжди і часом можуть викликати зворотну реакцію – учні закриваються. Щоб цього не сталося, у нагоді вчителю можуть стати методики зворотного зв’язку.
Що таке рефлексія, і як краще її проводити?

Екологічне виховання в початковій школі

qnzaChYk7a2sJvFmwnvqzWSEЕкологічне виховання – це систематична педагогічна діяльність спрямована на розвиток в учнів екологічної культури.
Молодший шкільний вік сприятливий для розвитку в учнів основ екологічної культури. Самою природою обумовлено соціальне призначення дитинства –   адаптація дитини до природи й суспільства, здатність брати відповідальність за свої вчинки перед людьми, рослинним і тваринним світом. Початкова школа дає можливість сформувати пізнавальний потенціал екологічних знань  для подальшої бази вивчення предметів природничо-математичного циклу, виховувати особистість, яка усвідомлює місце людини в довкіллі,  через ознайомлення з рослинним і тваринним світом, розкриття взаємозв’язків і  взаємозалежностей у природі, вивчення та дослідження куточків рідного краю і його культури.
Лаппо В.П. Форми екологічного виховання в навчально-виховному процесі початкової школи