Онлайн-урок в умовах війни: оцінки, домашні завдання, ресурси

Онлайн-урок в умовах війни: який він?

Кожен учитель України стикнувся із запитанням: як навчати дітей під час надзвичайних ситуацій, під час війни? Головна мета дистанційного навчання під час воєнного стану — це психологічна підтримка, спілкування, перемикання уваги дітей.

• Візьміть за правило: більшість ваших занять мають бути орієнтовані на повторення. Так ви створите ситуацію успіху, адже учні оперуватимуть інформацією, яку вже знають.
  • Негативним оцінкам — ні; об’ємним домашнім завданням — ні. Батьки навряд чи зможуть допомагати дитині та контролювати, наскільки якісно та чи в повному обсязі виконуються завдання. Давайте розвантажимо мам і тат!
  • Не варто із самого початку давати нові теми.
  • Ставтесь до розсіяності учнів з розумінням. Як і до своєї! Бути зібраним на 100%, як до 24 лютого, може і не вийти. Це абсолютно нормально.
  • Поговоріть про почуття та емоції дітей у ці часи. Можете розповісти про базові потреби людини, про те, чому кожен з нас може почуватися так чи інакше, що робити з такими незвичними, неприємними станами.
  • Підтримуйте гігієну користування гаджетами. Наприклад, якщо у вас 4 онлайн-заняття по 30 хвилин на день разом з дітьми, зробіть усе, щоб діти під час перерви відходили від планшетів, телефонів і ПК. Для цього можете навіть вимикати конференцію, щоб ніхто в ній не засиджувався, не переписувався. У Zoom можете вимкнути мікрофони й чати. Натомість організовуйте дітям челенджі — зробити зарядку, подихати, знайти на клумбі біля дому красиву квітку та пригадати її назву.

Як дозувати навчальне навантаження?

Транслюйте дітям свій оптимізм і впевненість: «Любі учні, ми все з вами встигнемо опрацювати».

• Найкращий варіант — дотримуватись адекватних навчальних навантажень.
  • Даємо мозку крок за кроком відновити можливість приймати більше навантаження.
  • Після низки важких переживань у всіх нас пізнавальні процеси і свідомість дещо пригальмовані. Це обумовлено тим, що була і залишається загроза життю.
  • Створюйте ситуації успіху та позитивну мотивацію.

Структура онлайн-уроку

За матеріалами сайту https://osvitoria.media/