Як вимірюватимуть мʼякі навички українських учнів та учениць восени цього року: велике інтервʼю з організаторами дослідження

Восени цього року Україна візьме участь у першому у світі масштабному опитуванні, частині дослідження соціально-емоційних навичок. Рівень сформованості цих навичок заміряють у 10-річних та 15-річних дітей у 15 країнах світу. Опитування проводить Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), яка організовує, зокрема, й PISA – дослідження, що вимірює читацьку, математичну та природничо-наукову грамотність 15-річних учнів та учениць. Та майбутнє дослідження соціально-емоційних навичок (ДоСЕН) дуже відрізняється від PISA – і предметом вимірювання, й інструментами, які для цього використовуватимуть. ДоСЕН дослідить 17 м’яких навичок, які згрупує у виміри, наприклад, широта кругозору учнівства, сумлінність, емоційна стабільність, здатність до співробітництва чи мотивація досягати цілей. Також дослідження аналізуватиме середовище та контекст, у якому перебуває учнівство. Для цього в опитуванні візьмуть участь як учні та учениці, так і батьківство, вчительство, та адміністрації закладів освіти.

За матеріалами сайту НУШ (nus.org.ua)